Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування Хмельницького професійного ліцею електроніки організовує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів: Конституції України, Всесвітньої декларації про права дитини, Законів України «Про освіту» «Про професійно-технічну освіту», «Про громадські організації», «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», Статуту ліцею.

Учнівське самоврядування пропагує дружні взаємини та співпрацю з різними громадськими об’єднаннями на принципах взаємоповаги і незалежності; взаємодіє з адміністрацією ліцею, з методичною комісією класних керівників, батьківським комітетом, учнівськими радами груп.

В 2021 – 2022 н.р. структура ради самоврядування мала наступний        вигляд.

Новообраним президентом Ради став учень 24 групи – Дуна Владислав: «Сьогодні, на мою думку, виникла соціальна потреба у формуванні такої особистості, яка могла б самостійно вирішувати як щоденні, так і масштабні громадські завдання. Тому наша молодь  бере активну участь у суспільному житті як навчального закладу, так і міста».

Учнівське самоврядування  – особлива форма активності здобувачів освіти, засіб життя учнівського колективу, приклад творчої самореалізації особистості. Це участь здобувачів освіти у  різноманітній та  змістовній роботі навчального закладу, яка притягує їх до управління справами колективу, допомагає їм зрозуміти свої права та обов’язки, формує у них почуття керівника у групі, в ліцеї, місті, на виробництві. Головний принцип — побудова відносин у загальновиховному процесі таким чином, щоб здобувач освіти самостійно прагнув до активності  у забезпеченні  матеріальних та духовних потреб.

Наш девіз:

Не питай, що тобі може дати держава,

а запитай, що ти можеш дати державі” (Д. Кеннеді)

Про нас та нашу діяльність.

Рада учнівського самоврядування проводить таку роботу:

  • планує діяльність на рік на основі плану роботи ХОРУС ПТНЗ;
  • проводить просвітницькі заходи;
  • організовує та проводить благодійні акції;
  • бере участь в організації та проведенні масових заходів;
  • є учасниками Всеукраїнських, обласних та міських заходів;
  • організовує роботу волонтерського загону, проводить Еко-акції;
  •  надає допомогу в організації та проведенні предметних тижнів, тематичних заходів;
  • допомагає в організації профорієнтаційної роботи, бере участь у ярмарках професій;
  • подає статті про діяльність та здобутки в редакції газет.

Щорічно у вересні Рада учнівського самоврядування готує, обговорює та затверджує план роботи на рік, згідно якого проходять засідання ради, конкурси, свята, тематичні вечори, благодійні акції, відкриті уроки, виставки, ярмарки, зустрічі з цікавими творчими особистостями та спеціалістами різних служб. Крім того у плані зазначено відповідальних за той чи інший захід, терміни його проведення.

У травні – червні президент Ради звітує про роботу за рік  у Хмельницькому державному центрі естетичного виховання учнівської молоді.

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x